- 17 stopni C na termometrze za oknem nie motywowało dziś do wyjścia na zewnątrz, a co dopiero do biegania. Jednak wcześniej zaplanowana akcja morsowania doszła do skutku.

Wszystko odbyło sie zgodnie z planem. Sprawnie odpaliła piła spalinowa, po kilku minutach był już kilkumetrowy przerębel. Następnie rozgrzewka - jedno kółko dookoła zalewu , szybkie rozebranie o rosołu i chyc do wody :-) Tak w skrócie wyglądał debiut Yulo Run jako Morsów. Na szczególną pochwałę i chart ducha zasługuję nasza jedyna reprezentantka płci pięknej

Justyna, która dziś zaliczyła chrzest w lodowatej wodzie. Nie sposób też nie wspomnieć a najmłodszym Morsie Jakubie, który również zażył dziś zdrowej kąpieli w przeręble. Wszystkim Morsom gratulujemy odwagi i samozaparcia.

 

 

 

 

MORSOWANIE – a co to takiego?

 

To po prostu zanurzanie się w lodowatej wodzie (mającej w środku "sezonu morsowego" około 0?C), zanurzanie krótkotrwałe, bo kilkuminutowe – ale jakże przyjemne, a jakie zdrowe!!! Oczywiście jak ze wszystkim przesada nie jest wskazana – przebywanie w lodowatej wodzie dłużej niż kilka minut grozi wyziębieniem organizmu. Dlatego "morsowanie" oznacza delikatne zanurzanie się w wodzie oraz przebywanie w niej zaledwie kilka chwil.

 

Czy warto? - Oczywiście!!! - Zalety MORSOWANIA

 

 

Typowymi korzyściami zimowych kąpieli przychodzącymi na myśl od razu to zahartowanie ciała, zwiększenie odporności organizmu. Ale zalet jest znacznie więcej, chociażby poprawa wydolności układu sercowo-naczyniowego, lepsze ukrwienie skóry, zwiększenie tolerancji na niskie temperatury, polepszenie samopoczucia. Bo czyż wchodzenie do zimnej wody nie jest tak teraz popularną krioterapią?? A jak wiadomo mającą bardzo szerokie zastosowanie i pomagającą w wielu schorzeniach.

 

Miejsce:

Zalew siedlecki. Spotkanie przy Żaglówce.

 

Data i czas:

Niedziela 27 stycznia 2013 godz 12:30

 

Plan imprezy:

Przerębel. Rozgrzewka. Morsowanie. Rozgrzewka. Taka kolejność ;-)

 

Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie.

Kolejne terminy będą podawane na stronie Yulo kilka dni wcześniej - ruszamy z cyklicznymi wejściami do wody ( raz w tygodniu).

 

DSC05272 (Small)

P1279329 (Small)

DSC05273 (Small)

P1279336 (Small)

P1279337 (Small)

DSC05278 (Small)

Wspierają nas:

 

nowakdom logosed foldruk Merkury elkom entertel real