W niedziele 8 września w Łukowie odbyły się XIX Ogólnopolskie Biegi im. ks. Stanisława Brzóski zorganizowane przez  Łukowski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Łukowski Klub Sportowy „Orlęta Łuków” oraz Międzyszkolny Klub Sportowy „Delfinek”.
Jak zwykle nie zabrakło  zawodników YULO RUN TEAM. A jest się czym pochwalić i  z całą pewnością zawody te można zaliczyć do bardzo udanych.

W imprezie tej na trasie z Łukowa do Jaty wzięło udział ogółem  65 zawodników z całej Polski. 50 mężczyzn i 5 kobiet pobiegło na dystansie 10.6 km a młodsi zawodnicy rywalizowali na dystansie 5 km. Meta biegu znajdowała sie na miejskim stadionie.

Biegi rozpoczęto spotkaniem przy pomniku poświeconemu księdzu Brzósce, który znajduje sie w rezerwacie Jata. Tam też był start biegu.

Zawody wygrał Ilya Slavenski z Białorusi klub  Dinamo–Mińsk uzyskując czas 00:33:53.

Najlepiej z naszych zawodników zaprezentował się piąty w klasyfikacji generalnej Marek Mitrofaniuk z czasem 00:37:09. Tuż za nim na mecie zameldował się Piotr Mierzejewski  z czasem 00:37:12. 10-te miejsce zzajął Andrzej Okninski 00:38:45 a 18- te Tomasz Niedziółka z czasem 00:43:58.
Warto jeszcze raz podkreślić, że dystans biegu został wydłużony z 10 km do 10.6 km

W kategorii młodzieży należy odnotować duży sukces Kuby Niedziółki który z czasem   00:19:52 wygrał bieg na 5 km.