Gabrysia to 10cio letnia dziewczynka, która uległa wypadkowi samochodowemu 22 października 2018 roku, a dla której zbieraliśmy pieniądze podczas Mikołajkowego Charytatywnego Biegu dla Gabrysi dnia 8 grudnia 2018 roku.

Po wypadku Gabrysia leżała w śpiączce farmakologicznej w szpitalu w Warszawie. Niestety, po odstawieniu leków z Gabrysią jeszcze długo nie było żadnego kontaktu. Dramat rodziny, walka lekarzy o życie dziewczynki, wszyscy byliśmy wstrząśnięci. Gabrysię przewieziono do Kliniki BUDZIK. Nadal nie dawała żadnych oznak powrotu do nas.

Wtedy w Siedlcach zapada decyzja o zorganizowaniu biegu ze zbiórką pieniędzy na leczenie i rehabilitację Gabrysi. Wtedy zaczyna się dziać wiele dobrych rzeczy - ludzie w ciągu 2 dni obdarowują nas usługami, produktami i pomysłami na wsparcie inicjatywy zbierania środków finansowych. Odzew na nasz apel przerasta nasze najśmielsze plany. W tym samym czasie Gabrysia zaczyna dawać znaki, że nas słyszy. Porusza lewą nóżką i rączką. Coś drgnęło. Po kilku dniach naszej pracy przy organizacji biegu i rozmowach o Gabi, dzieją się niesłychane rzeczy. Nasza impreza rośnie w siłę, a Gabrysia.... wybudza się ze śpiączki! W ciągu kolejnych dni dziewczynka zaczyna siadać i mówić. We czwartek przed samym biegiem, czyli 6 grudnia Gabi z pomocą swojej mamy stawia pierwsze kroki po wypadku-CUD? A może prezent od Świętego Mikołaja :)
Na dzień dzisiejszy Gabrysia mówi i zaczyna samodzielnie chodzić. Dzielnie ćwiczy i ma wielkie pragnienie powrotu do domu, do rodziny, do przyjaciół. Nadal przed nią bardzo długa, wielomiesięczna jeśli nie wieloletnia, wymagająca wielu nakładów sił i środków, rehabilitacja.

 

Dziękujemy Wam wszystkim za udział w biegu, wsparcie finansowe, pomysły, podarunki, wszelką pomoc przy organizacji, dobre myśli, modlitwy za Gabrysię i przesyłanie dobrej energii. Jesteśmy z Was dumni, że tak mocno pomagaliście.

 

Ile zebraliśmy dzięki Wam?

Prawie 10 tyś zł podczas licytacji.

Prawie 17 tyś zł z zapisów na bieg

Prawie 10 tyś zł z kwesty do puszek

 

36 502,48 zł.!!! TAK trzydzieści sześć tysięcy pięćset dwa złote 48/100

 

GABI … tak trzymaj :)

Wspierają nas:

 

nowakdom logosed foldruk Merkury elkom entertel real