30 listopada 2013 odbył się Maraton Komandosa organizowany przez Wojskowy Klub Biegacza z metą w Jednostce Wojskowej Komandosów w Lublińcu. To impreza w której startują przede wszystkim funkcjonariusze różnych służb mundurowych, jeden z najbardziej ekstremalnych biegów.

Nie zabrakło tam reprezentantów Yulo Run Team Siedlce. W X Maratonie Komandosa wystartował Tomasz Niedziółka zajmując w kategorii cywil 8 miejsce (open 75) z czasem 4:32:28, kolejny na mecie Wojciech Niedziółka w kategorii Policja  - 12 miejsce (open 88) z czasem 4:54:08, następna z drużyny Justyna Gaładyk wśród kobiet 4 miejsce (open 82) oraz Andrzej Wolski w kategorii Policja - 46 (open 355) z czasem 6:20:36.

Stowarzyszenie Sąsiedzkie Stara Miłosna zadbało o wszystko: klimat, przyroda, piękna pogoda. Pierwszy na dystansie 7 km wystartował Mini Maraton z 61 osobową obsadą, na starcie przed dystansem 42,195 km ustawiło się 26 zawodników (wtedy nie wiedzieli że dobiegnie ich 25), wśród których nie zabrakło reprezentacji Yulo Run Team Siedlce.

Trasa biegowa na terenie Mazowieckiego Parku Krajobrazowego oznaczona co  kilometr, nie pozwalała się nudzić: podbiegi, korzenie, piasek przykryty liśćmi, rów z wodą i błoto jednym słowem TAK!!! działo się! Sześć siedmiokilometrowych pętli, a każda z nich jakby trudniejsza i dłuższa :D, dzwonek przed ostatnim kółkiem i piątki od kibiców zapowiadały pyszny bigos po ukończeniu zawodów.  Zanim o sukcesach naszych zawodników GRATULIJEMY !!! Organizatorom Imprezy, ciepłego przyjęcia, zaangażowania ze strony Wolontariuszy (świetna Młodzież!), napoje, banany, czekolada i wystarczyło jedno słowo COLA, a przed czwartym okrążeniem dostałem ją na punkcie nawadniania i wystarczyło dla każdego do końca.  Gratulacje należą się wszystkim, a w związku z tym, że nie ładnie jest się chwalić zamieszczany na naszej stronie oficjalne wyniki i nazwiska zwycięzców:

Wyniki dystansu 7 km

Kobiety:

 • Gizela Grabinska 35,00
 • Ewa Witek-Piotrowska 37,32
 • Koper Ewa 40,30

Mężczyźni:

 • Tomasz Lipiec 26,33
 • Marcin Wiącek 27,23
 • Tomasz Roszkowski 27,40
 • Szymon Drabczyk 28,31
 • Iżycki Krystian 28,53

Wyniki maratonu

Kobiety:

 • Patrycja Bereznowska 3,52,43
 • Justyna Gaładyk Yulo Run Team Siedlce 4,08,56
 • Ewa Gręziak Yulo Run Team Siedlce 4,09,45
 • Agata Marciniuk 5,20,00

Mężczyźni:

 • Magierski Jerzy 2,59,57
 • Koper Zbigniew 3,06,44
 • Sekuła Jarosław 3,17,25
 • Strzyczkowski Michał 3,32,49
 • Wakuła Tomasz Yulo Run Team Siedlce 3,43,33
 • Andrzej Wolski 5,20,00

Do zobaczenia za rok, tymi słowami pożegnałem się z Organizatorami.

Artur Urban, Krzysztof Mierzejewski i Marek Mitrofaniuk wzięli udział w cyklu zawodów Warsaw Track Cup. Jest to seria biegów na dystansach 1000m, 1500m i 3000m odbywająca się na bieżni na warszawskiej Agrykoli. Aby zostać sklasyfikowanym należało pobiec co najmniej raz na każdym z dystansów.

Czytaj więcej: Artur, Krzysiek i Marek na podium Warsaw Track Cup!

 
Trzech zawodników Yulo Run Team Siedlce wzięło udział w maratonie w Koszycach który odbył się 6 października 2013 r. Maraton w Koszycach to najstarszy maraton w Europie, który jest organizowany od 1924 r. W tym roku odbyła się 90. edycja tego biegu. Na starcie stanęło 1547 osób.
Najlepszy z naszych zawodników, Piotr Mierzejewski zajął 14. miejsce open z czasem 2:36:25 wygrywając jednocześnie kategorię wiekową M40.

Marek Mitrofaniuk zajął 33. miejsce z czasem 2:47:43, natomiast Tomasz Korzeniowski dobiegł do mety w czasie 3:07:43 co dało mu 146 miejsce.

Każdy z zawodników poprawił swój rekord życiowy.

 

Organizacja biegu stała na najwyższym poziomie. Najciekawszą rzeczą było oznakowaniu poszczególnych kilometrów, w Koszycach były one niezwykle wyraźne, a na dodatek na asfalcie, przed zakrętami, pomalowano długie niebieskie strzałki, które wskazywały najkrótszą drogę. Niespotykaną na polskich biegach, były też czerwone buteleczki z izotonikami, z których łatwo było uzupełniać płyny będą w pełnym biegu. To niby szczegóły, ale dla maratończyków one robią różnicę.

YULO RUN TEAM SIEDLCE z sympatykami biegania stawił się na starcie biegu na 10 km upamiętniającego postać Żołnierza Niezłomnego – Rotmistrza Witolda Pileckiego. W biegu wzięło udział ok. 270 zawodników i zawodniczek. Nasze lokaty to 18 miejsce z czasem 40.36m Tomasz Wakuła i 20 miejsce z czasem 40.40m Kuba Niedziółka oraz 140 miejsce z czasem 49.59m Michał Romaniuk. Na zawodach obecny był syn Rotmistrza Pileckiego Andrzej i córka Zofia, z którą mieliśmy okazję i zaszczyt rozmowy. Usłyszałem między innymi takie słowa ,,mój ojciec nie rozstawał się z książeczką ,,O naśladowaniu Chrystusa” Tomasza A. Kempis. Z modlitwy czerpał siłę i nigdy nie dał się złamać bolszewikom i ubekom”. Zachęcam do zapoznania się z żywą historią Bohatera Wyklętego!

Rotmistrz Witold Pilecki

Żołnierz niezłomny,żołnierz wyklęty,żołnierz ,,Rzeczpospolitej utraconej”,ostatni ułan Rzeczpospolitej, ,,ochotnik do Auschwitz”,jeden z sześciu najodważniejszych ludzi europejskiego ruchu oporu w czasie II wojny światowej. Jest symbolem Polski,którą - w wyniku działań okupujących ją sowieckiej Rosji i hitlerowskich Niemiec – została bezpowrotnie utracona. Należał do pokolenia urodzonego pod zaborami,którego misją było odzyskanie przez Polskę niepodległości, a gdy to się dokonało – praca dla wielkości wolnej ojczyzny. Pokolenia wychowanego na ciągle żywych tradycjach powstań narodowych i ukształtowanego przez zawołanie ,,Bóg – honor – Ojczyzna”.

x.Tomasz W.

Wspierają nas:

 

nowakdom logosed foldruk Merkury elkom entertel real