Artur Urban, Krzysztof Mierzejewski i Marek Mitrofaniuk wzięli udział w cyklu zawodów Warsaw Track Cup. Jest to seria biegów na dystansach 1000m, 1500m i 3000m odbywająca się na bieżni na warszawskiej Agrykoli. Aby zostać sklasyfikowanym należało pobiec co najmniej raz na każdym z dystansów.

Czytaj więcej: Artur, Krzysiek i Marek na podium Warsaw Track Cup!

 
Trzech zawodników Yulo Run Team Siedlce wzięło udział w maratonie w Koszycach który odbył się 6 października 2013 r. Maraton w Koszycach to najstarszy maraton w Europie, który jest organizowany od 1924 r. W tym roku odbyła się 90. edycja tego biegu. Na starcie stanęło 1547 osób.
Najlepszy z naszych zawodników, Piotr Mierzejewski zajął 14. miejsce open z czasem 2:36:25 wygrywając jednocześnie kategorię wiekową M40.

Marek Mitrofaniuk zajął 33. miejsce z czasem 2:47:43, natomiast Tomasz Korzeniowski dobiegł do mety w czasie 3:07:43 co dało mu 146 miejsce.

Każdy z zawodników poprawił swój rekord życiowy.

 

Organizacja biegu stała na najwyższym poziomie. Najciekawszą rzeczą było oznakowaniu poszczególnych kilometrów, w Koszycach były one niezwykle wyraźne, a na dodatek na asfalcie, przed zakrętami, pomalowano długie niebieskie strzałki, które wskazywały najkrótszą drogę. Niespotykaną na polskich biegach, były też czerwone buteleczki z izotonikami, z których łatwo było uzupełniać płyny będą w pełnym biegu. To niby szczegóły, ale dla maratończyków one robią różnicę.

YULO RUN TEAM SIEDLCE z sympatykami biegania stawił się na starcie biegu na 10 km upamiętniającego postać Żołnierza Niezłomnego – Rotmistrza Witolda Pileckiego. W biegu wzięło udział ok. 270 zawodników i zawodniczek. Nasze lokaty to 18 miejsce z czasem 40.36m Tomasz Wakuła i 20 miejsce z czasem 40.40m Kuba Niedziółka oraz 140 miejsce z czasem 49.59m Michał Romaniuk. Na zawodach obecny był syn Rotmistrza Pileckiego Andrzej i córka Zofia, z którą mieliśmy okazję i zaszczyt rozmowy. Usłyszałem między innymi takie słowa ,,mój ojciec nie rozstawał się z książeczką ,,O naśladowaniu Chrystusa” Tomasza A. Kempis. Z modlitwy czerpał siłę i nigdy nie dał się złamać bolszewikom i ubekom”. Zachęcam do zapoznania się z żywą historią Bohatera Wyklętego!

Rotmistrz Witold Pilecki

Żołnierz niezłomny,żołnierz wyklęty,żołnierz ,,Rzeczpospolitej utraconej”,ostatni ułan Rzeczpospolitej, ,,ochotnik do Auschwitz”,jeden z sześciu najodważniejszych ludzi europejskiego ruchu oporu w czasie II wojny światowej. Jest symbolem Polski,którą - w wyniku działań okupujących ją sowieckiej Rosji i hitlerowskich Niemiec – została bezpowrotnie utracona. Należał do pokolenia urodzonego pod zaborami,którego misją było odzyskanie przez Polskę niepodległości, a gdy to się dokonało – praca dla wielkości wolnej ojczyzny. Pokolenia wychowanego na ciągle żywych tradycjach powstań narodowych i ukształtowanego przez zawołanie ,,Bóg – honor – Ojczyzna”.

x.Tomasz W.

W niedziele 8 września w Łukowie odbyły się XIX Ogólnopolskie Biegi im. ks. Stanisława Brzóski zorganizowane przez  Łukowski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Łukowski Klub Sportowy „Orlęta Łuków” oraz Międzyszkolny Klub Sportowy „Delfinek”.
Jak zwykle nie zabrakło  zawodników YULO RUN TEAM. A jest się czym pochwalić i  z całą pewnością zawody te można zaliczyć do bardzo udanych.


W imprezie tej na trasie z Łukowa do Jaty wzięło udział ogółem  65 zawodników z całej Polski. 50 mężczyzn i 5 kobiet pobiegło na dystansie 10.6 km a młodsi zawodnicy rywalizowali na dystansie 5 km. Meta biegu znajdowała sie na miejskim stadionie.

Biegi rozpoczęto spotkaniem przy pomniku poświeconemu księdzu Brzósce, który znajduje sie w rezerwacie Jata. Tam też był start biegu.

Zawody wygrał Ilya Slavenski z Białorusi klub  Dinamo–Mińsk uzyskując czas 00:33:53.

Najlepiej z naszych zawodników zaprezentował się piąty w klasyfikacji generalnej Marek Mitrofaniuk z czasem 00:37:09. Tuż za nim na mecie zameldował się Piotr Mierzejewski  z czasem 00:37:12. 10-te miejsce zzajął Andrzej Okninski 00:38:45 a 18- te Tomasz Niedziółka z czasem 00:43:58.
Warto jeszcze raz podkreślić, że dystans biegu został wydłużony z 10 km do 10.6 km

W kategorii młodzieży należy odnotować duży sukces Kuby Niedziółki który z czasem   00:19:52 wygrał bieg na 5 km.
Poniżej jeszcze wyniki i miejsca w kategoriach wiekowych:

Kategoria wiekowa Mezczyzni 36 – 49 lat
1 Andrzej Okninski Yulo Run Team Siedlce
2 Krzysztof Grono V-MAX Adamów
3 Tomasz Niedziólka Yulo Run Team Siedlce

Kategoria Mlodziez do lat 15 Chlopcy
1. Jakub Niedziólka Yulo Run Team Siedlce
2. Patryk Siuj LKS „Orleta Luków”
3. Norbert Lisiewski SP 5 Luków


Bieg Jacka za nami. Wszystkim startującym gratulujemy wyników i zwycięstwa nad własnymi słabościami. Kibicom i rodzinom dziękujemy za gorący doping pomimo ulewnego deszczu. Za potencjalne błędy, wpadki organizatorskie przepraszamy. Za rok postaramy się jeszcze bardziej. Szczególne słowa podziękowania należą się wolontariuszom, w szczególności zacnej rodzinie Skolimowskich J, wielkie dzięki dla Was wszystkich za zaangażowanie tych starszych i tych małych J. Strzelcowi i OSP za zabezpieczenie trasy. Dziękujemy ARMS za owocną współpracę, Miastu Siedlce za możliwość organizacji biegu, Komendzie Miejskiej Policji w Siedlcach, Straży Pożarnej i Straży Miejskiej za zabezpieczenie trasy biegu i dbanie o bezpieczeństwo i porządek.

Dziękujemy naszym sponsorom:

NOWAK DOM, REAL S.A., MERKURY, FOLDRUK, ZUO, PEC SERWIS, PEC, NEW BALANCE, REHMEDICA, MEDIA TELEKOM, AGENCJA DG, ZELTECH, RZEŹNIK, ALMA MATER, PIEKARNIA BALDWIN, Towarzystwo Wiedzy Powszechnej Oddział Regionalny w Siedlcach, MPK SIEDLCE, KONFEKCJA SKÓRZANA RYTELE ŚWIĘCKIE.

            Podziękowania dla Lidki Chojeckiej za objęcie patronatu naszego ARMSOWO – YULOWEGO biegu. Dziękujemy dzieciakom za start i walkę do samego końca na obu dystansach. Oraz Nam wszystkim YULOWCOM, i tym pomagającym i tym startującym.

Do zobaczenia na V Biegu Siedleckiego Jacka..

Wspierają nas:

 

nowakdom logosed foldruk Merkury elkom entertel real