Yulo Team reprezentował: Artur Ostrowski,Marek Wakuła oraz Marcin Chomicz.

Artur Mały Ostrowski wspomina:
W dniu 08.12.2013 roku braliśmy udział w Półmaratonie Świętych Mikołajów w Toruniu. Uczestników 4500, wśród których przeważali mikołaje, ale nie zabrakło też mikołajek, piżamowców, aniołów i oczywiście rogaczy - łosi. Start znajdował się na nowym moście, czyli patrząc na mapę ze środka Wisły, pierwsze 10 km po asfalcie, czyli ok, druga dyszka niestety po leśnych ścieżkach, ośnieżonych, czyli ślisko, nieraz miękko i grzęsko, ale jakoś daliśmy radę. Na mecie czekały na nas medale w
kształcie czapki Mikołaja - typu dzwonek, które robią dzyń, dzyń, dzyń. Meta jak co roku znajduje się na stadionie, gdzie w namiotach czeka na każdego uczestnika coś ciepłego do przekąszenia, piwo też jest. Oczywiście zapomniałem powiedzieć, że idąc tradycją tego biegu, uczestnicy biegli w mikołajowych strojach, czyli 4500 mikołajów przemierzało ulicami Torunia, fajna atrakcja dla widzów. Pierwszy numer startowy otrzymał oczywiście Mikołaj Kopernik (nie wiem czy dobiegł do mety?).

 

 

24 grudnia sympatycy i członkowie YULO RUN TEAM SIEDLCE W LICZBIE PONAD 30 OSÓB już tradycyjnie spotkali się na WIGILIJNYM BIEGU Z POCHODNIAMI w Rezerwacie GOŁOBÓRZ. Zgodnie z tradycją start i meta biegu usytuowana była w Grabianowie, na podwórku domu naszego Prezesa Tomka Niedziółki. Przygotowanie do biegu na dystansie 7 km upłynęło na śpiewaniu kolęd, dzieleniu się opłatkiem i wzajemnym składaniu sobie życzeń bożonarodzeniowych. Nocna aura dopełniła świąteczną, magiczną atmosfere. Magiczny klimat udzielił się nawet mijającym nas kierowcom którzy widząc ponad 30 osobową grupę biegnących nocą ludzi witała świątecznymi pozdrowieniami, a także miłym gestem przepuszczenia na krajowej drodze nr 2 .

Bieg minął nam bardzo przyjemnie na rozmowach, wspomnieniach i planach na nowy sezon biegowy. Szkoda nam tylko Kasi, która doznała lekkiej kontuzji. Jednak ofiarna pomoc kolegów z YULO osłodziła jej trochę ból skręconej kostki. Mamy nadzieję, że w przyszłe Święta będzie nas jeszcze liczniejsza rzesza biegnących, pozytywnie i świątecznie zakręconych miłośników tego co oryginalne i niecodzienne.

 

30 listopada 2013 odbył się Maraton Komandosa organizowany przez Wojskowy Klub Biegacza z metą w Jednostce Wojskowej Komandosów w Lublińcu. To impreza w której startują przede wszystkim funkcjonariusze różnych służb mundurowych, jeden z najbardziej ekstremalnych biegów.

Nie zabrakło tam reprezentantów Yulo Run Team Siedlce. W X Maratonie Komandosa wystartował Tomasz Niedziółka zajmując w kategorii cywil 8 miejsce (open 75) z czasem 4:32:28, kolejny na mecie Wojciech Niedziółka w kategorii Policja  - 12 miejsce (open 88) z czasem 4:54:08, następna z drużyny Justyna Gaładyk wśród kobiet 4 miejsce (open 82) oraz Andrzej Wolski w kategorii Policja - 46 (open 355) z czasem 6:20:36.

Stowarzyszenie Sąsiedzkie Stara Miłosna zadbało o wszystko: klimat, przyroda, piękna pogoda. Pierwszy na dystansie 7 km wystartował Mini Maraton z 61 osobową obsadą, na starcie przed dystansem 42,195 km ustawiło się 26 zawodników (wtedy nie wiedzieli że dobiegnie ich 25), wśród których nie zabrakło reprezentacji Yulo Run Team Siedlce.

Trasa biegowa na terenie Mazowieckiego Parku Krajobrazowego oznaczona co  kilometr, nie pozwalała się nudzić: podbiegi, korzenie, piasek przykryty liśćmi, rów z wodą i błoto jednym słowem TAK!!! działo się! Sześć siedmiokilometrowych pętli, a każda z nich jakby trudniejsza i dłuższa :D, dzwonek przed ostatnim kółkiem i piątki od kibiców zapowiadały pyszny bigos po ukończeniu zawodów.  Zanim o sukcesach naszych zawodników GRATULIJEMY !!! Organizatorom Imprezy, ciepłego przyjęcia, zaangażowania ze strony Wolontariuszy (świetna Młodzież!), napoje, banany, czekolada i wystarczyło jedno słowo COLA, a przed czwartym okrążeniem dostałem ją na punkcie nawadniania i wystarczyło dla każdego do końca.  Gratulacje należą się wszystkim, a w związku z tym, że nie ładnie jest się chwalić zamieszczany na naszej stronie oficjalne wyniki i nazwiska zwycięzców:

Wyniki dystansu 7 km

Kobiety:

 • Gizela Grabinska 35,00
 • Ewa Witek-Piotrowska 37,32
 • Koper Ewa 40,30

Mężczyźni:

 • Tomasz Lipiec 26,33
 • Marcin Wiącek 27,23
 • Tomasz Roszkowski 27,40
 • Szymon Drabczyk 28,31
 • Iżycki Krystian 28,53

Wyniki maratonu

Kobiety:

 • Patrycja Bereznowska 3,52,43
 • Justyna Gaładyk Yulo Run Team Siedlce 4,08,56
 • Ewa Gręziak Yulo Run Team Siedlce 4,09,45
 • Agata Marciniuk 5,20,00

Mężczyźni:

 • Magierski Jerzy 2,59,57
 • Koper Zbigniew 3,06,44
 • Sekuła Jarosław 3,17,25
 • Strzyczkowski Michał 3,32,49
 • Wakuła Tomasz Yulo Run Team Siedlce 3,43,33
 • Andrzej Wolski 5,20,00

Do zobaczenia za rok, tymi słowami pożegnałem się z Organizatorami.

Artur Urban, Krzysztof Mierzejewski i Marek Mitrofaniuk wzięli udział w cyklu zawodów Warsaw Track Cup. Jest to seria biegów na dystansach 1000m, 1500m i 3000m odbywająca się na bieżni na warszawskiej Agrykoli. Aby zostać sklasyfikowanym należało pobiec co najmniej raz na każdym z dystansów.

Czytaj więcej: Artur, Krzysiek i Marek na podium Warsaw Track Cup!

Wspierają nas:

 

nowakdom logosed foldruk Merkury elkom entertel real