Stowarzyszenie Sąsiedzkie Stara Miłosna zadbało o wszystko: klimat, przyroda, piękna pogoda. Pierwszy na dystansie 7 km wystartował Mini Maraton z 61 osobową obsadą, na starcie przed dystansem 42,195 km ustawiło się 26 zawodników (wtedy nie wiedzieli że dobiegnie ich 25), wśród których nie zabrakło reprezentacji Yulo Run Team Siedlce.

Trasa biegowa na terenie Mazowieckiego Parku Krajobrazowego oznaczona co  kilometr, nie pozwalała się nudzić: podbiegi, korzenie, piasek przykryty liśćmi, rów z wodą i błoto jednym słowem TAK!!! działo się! Sześć siedmiokilometrowych pętli, a każda z nich jakby trudniejsza i dłuższa :D, dzwonek przed ostatnim kółkiem i piątki od kibiców zapowiadały pyszny bigos po ukończeniu zawodów.  Zanim o sukcesach naszych zawodników GRATULIJEMY !!! Organizatorom Imprezy, ciepłego przyjęcia, zaangażowania ze strony Wolontariuszy (świetna Młodzież!), napoje, banany, czekolada i wystarczyło jedno słowo COLA, a przed czwartym okrążeniem dostałem ją na punkcie nawadniania i wystarczyło dla każdego do końca.  Gratulacje należą się wszystkim, a w związku z tym, że nie ładnie jest się chwalić zamieszczany na naszej stronie oficjalne wyniki i nazwiska zwycięzców:

Wyniki dystansu 7 km

Kobiety:

 • Gizela Grabinska 35,00
 • Ewa Witek-Piotrowska 37,32
 • Koper Ewa 40,30

Mężczyźni:

 • Tomasz Lipiec 26,33
 • Marcin Wiącek 27,23
 • Tomasz Roszkowski 27,40
 • Szymon Drabczyk 28,31
 • Iżycki Krystian 28,53

Wyniki maratonu

Kobiety:

 • Patrycja Bereznowska 3,52,43
 • Justyna Gaładyk Yulo Run Team Siedlce 4,08,56
 • Ewa Gręziak Yulo Run Team Siedlce 4,09,45
 • Agata Marciniuk 5,20,00

Mężczyźni:

 • Magierski Jerzy 2,59,57
 • Koper Zbigniew 3,06,44
 • Sekuła Jarosław 3,17,25
 • Strzyczkowski Michał 3,32,49
 • Wakuła Tomasz Yulo Run Team Siedlce 3,43,33
 • Andrzej Wolski 5,20,00

Do zobaczenia za rok, tymi słowami pożegnałem się z Organizatorami.

Artur Urban, Krzysztof Mierzejewski i Marek Mitrofaniuk wzięli udział w cyklu zawodów Warsaw Track Cup. Jest to seria biegów na dystansach 1000m, 1500m i 3000m odbywająca się na bieżni na warszawskiej Agrykoli. Aby zostać sklasyfikowanym należało pobiec co najmniej raz na każdym z dystansów.

Czytaj więcej: Artur, Krzysiek i Marek na podium Warsaw Track Cup!

 
Trzech zawodników Yulo Run Team Siedlce wzięło udział w maratonie w Koszycach który odbył się 6 października 2013 r. Maraton w Koszycach to najstarszy maraton w Europie, który jest organizowany od 1924 r. W tym roku odbyła się 90. edycja tego biegu. Na starcie stanęło 1547 osób.
Najlepszy z naszych zawodników, Piotr Mierzejewski zajął 14. miejsce open z czasem 2:36:25 wygrywając jednocześnie kategorię wiekową M40.

Marek Mitrofaniuk zajął 33. miejsce z czasem 2:47:43, natomiast Tomasz Korzeniowski dobiegł do mety w czasie 3:07:43 co dało mu 146 miejsce.

Każdy z zawodników poprawił swój rekord życiowy.

 

Organizacja biegu stała na najwyższym poziomie. Najciekawszą rzeczą było oznakowaniu poszczególnych kilometrów, w Koszycach były one niezwykle wyraźne, a na dodatek na asfalcie, przed zakrętami, pomalowano długie niebieskie strzałki, które wskazywały najkrótszą drogę. Niespotykaną na polskich biegach, były też czerwone buteleczki z izotonikami, z których łatwo było uzupełniać płyny będą w pełnym biegu. To niby szczegóły, ale dla maratończyków one robią różnicę.

YULO RUN TEAM SIEDLCE z sympatykami biegania stawił się na starcie biegu na 10 km upamiętniającego postać Żołnierza Niezłomnego – Rotmistrza Witolda Pileckiego. W biegu wzięło udział ok. 270 zawodników i zawodniczek. Nasze lokaty to 18 miejsce z czasem 40.36m Tomasz Wakuła i 20 miejsce z czasem 40.40m Kuba Niedziółka oraz 140 miejsce z czasem 49.59m Michał Romaniuk. Na zawodach obecny był syn Rotmistrza Pileckiego Andrzej i córka Zofia, z którą mieliśmy okazję i zaszczyt rozmowy. Usłyszałem między innymi takie słowa ,,mój ojciec nie rozstawał się z książeczką ,,O naśladowaniu Chrystusa” Tomasza A. Kempis. Z modlitwy czerpał siłę i nigdy nie dał się złamać bolszewikom i ubekom”. Zachęcam do zapoznania się z żywą historią Bohatera Wyklętego!

Rotmistrz Witold Pilecki

Żołnierz niezłomny,żołnierz wyklęty,żołnierz ,,Rzeczpospolitej utraconej”,ostatni ułan Rzeczpospolitej, ,,ochotnik do Auschwitz”,jeden z sześciu najodważniejszych ludzi europejskiego ruchu oporu w czasie II wojny światowej. Jest symbolem Polski,którą - w wyniku działań okupujących ją sowieckiej Rosji i hitlerowskich Niemiec – została bezpowrotnie utracona. Należał do pokolenia urodzonego pod zaborami,którego misją było odzyskanie przez Polskę niepodległości, a gdy to się dokonało – praca dla wielkości wolnej ojczyzny. Pokolenia wychowanego na ciągle żywych tradycjach powstań narodowych i ukształtowanego przez zawołanie ,,Bóg – honor – Ojczyzna”.

x.Tomasz W.

W niedziele 8 września w Łukowie odbyły się XIX Ogólnopolskie Biegi im. ks. Stanisława Brzóski zorganizowane przez  Łukowski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Łukowski Klub Sportowy „Orlęta Łuków” oraz Międzyszkolny Klub Sportowy „Delfinek”.
Jak zwykle nie zabrakło  zawodników YULO RUN TEAM. A jest się czym pochwalić i  z całą pewnością zawody te można zaliczyć do bardzo udanych.


W imprezie tej na trasie z Łukowa do Jaty wzięło udział ogółem  65 zawodników z całej Polski. 50 mężczyzn i 5 kobiet pobiegło na dystansie 10.6 km a młodsi zawodnicy rywalizowali na dystansie 5 km. Meta biegu znajdowała sie na miejskim stadionie.

Biegi rozpoczęto spotkaniem przy pomniku poświeconemu księdzu Brzósce, który znajduje sie w rezerwacie Jata. Tam też był start biegu.

Zawody wygrał Ilya Slavenski z Białorusi klub  Dinamo–Mińsk uzyskując czas 00:33:53.

Najlepiej z naszych zawodników zaprezentował się piąty w klasyfikacji generalnej Marek Mitrofaniuk z czasem 00:37:09. Tuż za nim na mecie zameldował się Piotr Mierzejewski  z czasem 00:37:12. 10-te miejsce zzajął Andrzej Okninski 00:38:45 a 18- te Tomasz Niedziółka z czasem 00:43:58.
Warto jeszcze raz podkreślić, że dystans biegu został wydłużony z 10 km do 10.6 km

W kategorii młodzieży należy odnotować duży sukces Kuby Niedziółki który z czasem   00:19:52 wygrał bieg na 5 km.
Poniżej jeszcze wyniki i miejsca w kategoriach wiekowych:

Kategoria wiekowa Mezczyzni 36 – 49 lat
1 Andrzej Okninski Yulo Run Team Siedlce
2 Krzysztof Grono V-MAX Adamów
3 Tomasz Niedziólka Yulo Run Team Siedlce

Kategoria Mlodziez do lat 15 Chlopcy
1. Jakub Niedziólka Yulo Run Team Siedlce
2. Patryk Siuj LKS „Orleta Luków”
3. Norbert Lisiewski SP 5 Luków

Wspierają nas:

 

nowakdom logosed foldruk Merkury elkom entertel real